REGISTROVANÝM klientom ponúkame zľavnené ceny na nákup produktov

PARTNEROM a veľkoodberateľom ponúkame špeciálne ceny.
Kontaktujte nás, aby sme Vás po registrácii priradili do správnej úrovne.

Ďakujeme, PETROSS, s.r.o. 

Faqs By Otázky a odpovede k téme MAGNETICKÝ FILTER MagnaClean

Čím je magnetický filter MagnaClean výnimočný?

+ V schopnosti veľmi účinne zachytávať magnetycké aj nemagnetické nečistoty.

ĎALŠIE PREDNOSTI:

 1. Profesionálne riešenie - čierny kal oxidu železa konkurenčné filtre dokážu zachytiť iba čiastočne, iné vôbec
 2. Vysoká účinnosť - cyklónové riešenie ponúka niekoľkonásobne viššiu účinnosť ako bežné filtre
 3. Najširšia škála filtrov - pre rôzne veľkosti vodných vykurovacích systémov od ¾'' po 8''riešenia
 4. Inovatívnosť - už 3. generácia filtrov + špeciálne silné magnety 
 5. Nízka náročnosť na priestor - pri inštalácii aj servisovaní
 6. Rýchla montáž - In-Line inštalácia už do dvoch minút
 7. Flexibilita - nezávisle variabilne smerovateľný úchyt aj pre komplikované riešenia zapojení
 8. Rýchla obsluha a servisovanie
 9. Nízky odpor prietoku vody - aj pri väčšiom množstve zachyteného čierneho kalu 
 10. Účinne zachytáva nemagnetické nečistoty - dvojnásobné zachytávanie v spodnej aj vrchnej časti filtra
 11. Volitelný smer prietokuFiltre MagnaClean, sú navrhnuté tak, že je ich možné inštalovať ľubovolne pričom zvolíte vstup aj výstup podľa toho ako to najviac vyhovuje miestu inštalácie.

 Flexibilita a rôzne možnosti pri inštalácii filtra MagnaClean® 

In-line dizajn a 360° rotačné ventily MagnaClean® Professional2xp poskytujú pre inštalatérov viac možností pre jednoduchú inštaláciu. To zaisťuje väčšiu flexibilitu aj v najtesnejších pracovných podmienkach.

Naše odporúčanie je, aby sa inštaloval filter MagnaClean  pri každej novej inštalácii vykurovacieho systému. Vychádzame z toho, že prevencia je lepšia ako následné prečisťovanie vykurovacieho systému, znečisteného kalom oxidu železa. Pri inštalácii filtra MagnaClean staršieho vykurovacieho systému, odporúčame montáž filtra po vykonaní preplachu vykurovacieho systému zariadením MagnaCleanse.

Výhody pre zákazníka:

účinnejšie využívanie systému ústredného kúrenia, teplejší domov a dlhšia prevádzková životnosť celého systému aj samotného kotla.

Inštalácia filtra MagnaClean®

MagnaClean®  bol vyvinutý spoločnosťou, ktorá je priekopníkom v oblasti magnetickej filtrácie. Filtre MagnaClean od spoločnosti Adey v súčasnosti už chránia viac ako dva milióny domácností a ich centrálne vykurovacie systémy vo Veľkej Británii.

Filtre MagnaClean chránia domácnosti tým, že zachytávajú takmer 100% čierneho kalu oxidu železa, ktorý sa hromadí vo vnútri všetkých vykurovacích systémov. Nahromadený čierny kal vykurovacie systémy poškodzuje a má nežiadúci vplyv na všetky ich súčasti a ich životnosť.

Filter MagnaClean  je vyhotovený tak, že nemá určený smer prietoku a je nenáročný na montážny, či servisný priestor. Prietok je ľubovoľne voliteľný a filter MagnaClean  môže byť nainštalovaný kdekoľvek na hlavnom okruhu potrubia. Pre dosiahnutie najvyššej úrovne ochrany kotla sa odporúča, aby bol filter MagnaClean  namontovaný na hlavnom potrubí po poslednom vykurovacom telese a pred vstupom do kotla. Preto aby vratná voda z vykurovacieho systému, obsahujúca nečistoty, prechádzala najprv filtrom MagnaClean, ktorý nečistoty zachytí, a tým bol kotol chránený.

Pri hľadaní vhodného miesta na inštaláciu filtra, je dôležité vybrať také miesto, ktoré je vyhovujúce aj pre následný servisný prístup.

Nasledujúce pokyny sú určené na podporu inštalatérom pre bezpečnú a rýchlu montáž, či servis filtra MagnaClean  a je treba tieto postupy dodržiavať za každých okolností.

Magnetycké nečistoty sú vlastne čiernym kal oxidu železa.

Nemagnetycké nečistoty sú usadený vodný kameň, ktorý sa uvoľňuje zo stien potrubia či radiatorov, keď sa materiál teplom rozťahuje a biologické nečistoty.

Like Loading... 3 people like this.

Ako môže magnetický fiilter MagnaClean zachytiť kal z ústredného kúrenia?

Kal je v podstate zložený z biologických mikroorganyzmov alebo rias ktoré sa nesú na voľne plávajúcich časticiach korózie. Následne tie keď pretekajú prietokovými cestami výmenníka, kde je vysoká teplota, tak sa spália a následne hnijú. Tak dostáva kal čierne sfarbenie a tým že je tam čiastka korózie, tým sa stáva tento kal magnetickým.

Like Loading... 0 people like this.

Zachytáva magnetický filter MagnaClean aj nemagnetické nečistoty?

ÁNO! Pre vykurovací systém sú rovnako nebezpečné aj nemagnetické nečistoty, v podobe úlomkov vodného kameňa. Magnetický filter MagnaClean zachytáva ich v spodnej aj vrchnej časti. Pričom ťažšie klesnú do spodného lapača a tie ľahšie sa vynesú až na vrch kde ich zachytí vrchný lapač.

Like Loading... 2 people like this.

Ktoré magnetické filtre disponujú týmto zachytávačom nemahnetických nečistôt? 

Všetky cyklónové magnetické filtre od MagnaClean sú vybavené zachytávačmi nemagnetických nečistôt.

MagnaClean TwinTech - najúčinnejší pri podlahovom kúrení - v nízkteplotných systémoch

MagnaClean Micro2 

MagnaClean Professional2 

MagnaClean Professional3 

MagnaClean 2XP

MagnaClean DualXP 

Like Loading... 1 people like this.

Ako často je potrebná údržba magnetického Filtra MagnaClean?

Údržba nie je potrebná často, a to vďaka jeho veľkej kapacite a schopnosti zachytiť aj veľké množstvo čierneho kalu oxidu železa bez obmedzenia prietoku. Takže údržbu / preplach magnetického filtra MagnaClean postačuje vykonať raz ročne, bez toho aby to ohrozilo chod vykurovacieho systému.

Like Loading... 1 people like this.

Ako sa prepočítava rozmer normy DN na mm? Tabuľka prepočtov...

Tabuľka prepočtov

Norma rozmerov prírubových spojov DN je skratka pre "Diameter Norminale" čo je norma upravujúca priemery potrubia. Jednoducho povedané je to prepočet rozmerov z "palcov" (inch) mierky na mm. Pričom je stanovené že 1"(inch) je 25 mm

Príklad:12" je v norme DN300 ale v skutočnosti je to 304 mm. Obr tabuľka: PRÍRUBY-NORMA-prepočet-z-inch-na-DN-rozmiestnenie-otvorov-Flange-bolting-SK.JPG

Norma rozmerov prírubových spojov - prepočet coll na mm

Like Loading... 2 people like this.

Čím je MagnaClean TwinTech špeciálny?

Je zhotovený špeciálne na inštaláciu / aplikáciu do nízkoteplotných vykurovacích systémov. Svojou konštrukciou je teda určený na ochranu vykurovacích systémov / ústredných kúrení s podlahovým vykurovaním, či podomietkovým stenovým vykurovaním. 

Like Loading... 1 people like this.

Je potrebný magnetický filter, pri nízkoteplotnom vykurovacom systéme s podlahovým vykurovaním?

ÁNO! Použitie magnetického filtra vyžaduje výrobca kotlov a tým výrobcovia kotlov podmieňujú platnosť záruky na kotol, či tepelné čerpadlo. Aj keď používate podlahové vykurovanie, stále sa v systéme nachádzajú kovové časti ako výmenník, ventily, zbernice, obehové čerpadlo atď, ktoré spôsobujú tvorbu korózií. Pri nízkych teplotách sa viac tvoria biologické nečistoty, ktoré sa nachytávajú na malé čiastočky korózie a tak tečú spolu s vykurovacím médiom celým systémom. Systém sa pomaly zanáša, vytvára tepelnú izoláciu z vnútra a s tým prichádzajú komplikácie v podobe výpadkov funkčnosti kotla, a porúch. Navonok sa vykurovací systém tvári že je všetko v poriadku, ale nepriateľ sa nachádza vnútri. Preto sa odporúča v kombinácii s montážou magnetického filtra do ústredného kúrenia aj úprava vykurovacej vody v ústrednom kúrení pomocou chémie špeciálne na to určenej. 

Like Loading... 1 people like this.

Je potrebné pravidelne dokupovať náplne do filtra MagnaClean? / Potrebuje filter Magnaclena meniť nejaké náplne?

NIE! Inštalácia magnetického filtra MagnaClean je účinná, cenovo dostupná a jednorazová investícia pre ochranu Vášho vykurovacieho systému. Filter je zhotovený z materiálov s dlhou životnosťou. To znamená, že pri odbornej manipulácii sa žiadna časť filtra neopotrebováva na toľko, že by si to žiadalo pravidelnú výmenu ani pravidelnú investíciu. Preto nie je potrebné do filtra zakupovať žiadne ďalšie časti.Inou témou je udržiavať kvalitu vody v ústrednom kúrení.

Like Loading... 1 people like this.

Má magnetický filter MagnaClean odvzdušňovací a vypúšťací ventil?

Tieto ventily sa nachádzajú na vrchnej a spodnej časti filtra. Vzduch sa vypúšťa vo vrchnej časti a obsah kvapaliny vo filtri sa vypúšťa spodným ventilom. Postupujte podľa postupu na servisovanie. 

Like Loading... 0 people like this.

Disponuje filter MagnaClean v základnej výbave guľovými ventilmi?

ÁNO! Filter MagnaClean má v balení veľmi kvalitné guľové ventyly, s možnosťou ich otáčať 360°, To inštalatérovi uľahčí, skráti čas montáže, nakoľko si môže zvoliť uhol podľa potreby sám bez nutnosti používať ďalší inštalačný materiál v podobe kolienok, či predĺžení.

Like Loading... 0 people like this.

Sú rýchlo-spojky (konektory) na filtri MagnaClean kvalitné?

Tento patent rýchlo-spojky, ktorý Adey používa na filtroch MagnaClean rady určenej pre domácnosti, sa používajú pri zariadeniach vyššej triedy. Sú to vysoko kvalitné spojky, ktoré len potvrdzujú, že filtre MagnaClean nie sú priemerné filtre ale radia sa k TOP produktom na trhu. Tieto rýchlo-spojky sú  v západnej Európe dlhoročne overené, len kvôli ich vyššej obstarávacej hodnote nie sú na Slovensku bežným spotrebným tovarom. 

Rýchlo-upínací konektor

MagnaClean® obsahuje bezpečný rýchlo-upínací konektor, ktorý umožňuje, aby sa filter v prípade potreby dal odpojiť a re-inštalovať v priebehu niekoľkých sekúnd.
Špičkové spoje sú neoddeliteľnou súčasťou nového dizajnu MagnaClean. Umožňujú jednoduché a rýchle odpojenie filtra počas servisu, alebo pri preplachu vykurovacieho systému pomocou preplachovacieho zariadenia MagnaCleanse. Preto je tiež ideálny pre systémy, kde je málo miesta pre inštaláciu filtra.
Nasledujúce pokyny sú určené ako podpora servisným technikom pre bezpečný a rýchlo vykonaný servis filtra MagnaClean pomocou rýchlo-upínacieho konektoru.

Like Loading... 0 people like this.

Kedy filter MagnaClean najefektívnejšie chráni kotol?

Vtedy, keď je nainštalovaný podľa odporúčaní najlepších zaužívaných praktík “Best Practices“. Odporúča sa v prvom rade inštalovať pred vstupom vratnej vody do kotla, aby všetky nečistoty boli zavhytené a aby do kotla prúdila čistá vykurovacia voda (vykurovacie médium), oslobodené od všetkých nečistôt. 

Like Loading... 1 people like this.

Vyrábaspoločnosť Adey aj odkalovače?

ÁNO! Hľadaj produkt CMX, prípadne DRX. Taktiež odlučovač vzduchu a nečistôt. Je ich niekoľko modelov. Je si z čoho vybrať.

Like Loading... 1 people like this.

Čo je DRX?

MagnaClean DRX

predstavuje inovatívny a kompaktný dizajn, ktorý poskytuje základnú ochranu komerčných vykurovacích systémov. Vďaka jedinečnej technológii magnetického zvončeka je servis rýchly a ľahký. Na vykonanie servisu je okolo filtra potrebný minimálny priestor. Kompaktný dizajn ideálnym tam, kde je k dispozícii obmedzený priestor.

Je to priamo prietokový filter s magnetmi na vonkajšej strane plášťa filtra. Určený pre komerčné alebo priemyselné aplikácie.

Je dostupný v troch verziách  s určením pre potrubia s veľkosťou 2´´, 2 ½´´ a 3´´ tak, aby vyhovoval potrebám pre ľahké komerčné až po priemyselné systémy.

Like Loading... 0 people like this.

Nedávajú popredný výrobcovia kotlov záruku ak nepoužívam magnetický filter?

ÁNO! V súčasnosti výrobcovia kotlov a tepelných čerpadiel sú tlačený s nariadeniami EU a organizáciami na ochranu životného prostredia na zvyšovanie účinnosti a znižovaním emisií, vykurovacích zariadení. Tak sa vyrábajú zariadenia na vykurovanie, ktoré s menším množstvom vstupnej energie dokážu vytvoriť relatívne veľké množstvo tepla. Takéto zariadenia sú však oveľa citlivejšie na nečistoty nachádzajúce sa vo vode vykurovacieho systému. Výrobcovia kotlov sa teda chránia pred používaním nekvalitných súčastí vykurovacích systémov, ktoré do vykurovacej vody uvoľňujú veľké množstvo nečistôt, ktoré škodia najdrahšej a najcitlivejšej časti ústredného kúrenia, ktorou je kotol. Taktiež používanie chemicky neošetrenej vody vo vykurovacích systémoch spôsobuje tvorbe biologických nečistôt, kalov a korózie, ktorá zanáša jemné prietokové cesty účinného výmenníka. Tu môžeme povedať, že čím ma kotol vyššiu účinnosť, tým je náchylnejší k poruchám, spôsobeným nečistotami vo vode vykurovacieho systému. Odporúčame MagnaClean Professional 2, nakoľko vysokoúčinne zachytáva okrem magnetických nečistôt aj nemagnetické nečistoty, tým získate  najlepšiu možnú ochranu pre vaše ústredné kúrenie. MagnaClean Professional 2 poskytuje zachytenie 99% nečistôt.  Ak nebol teda nainštalovaný magnetický filter, ktorý chráni kotol pred zanášaním týmito nečistotami, tak výrobca poruchu zariadenia neuzná, nakoľko neboli použité všetky dostupné a povinné ochranné prvky. 

Like Loading... 1 people like this.

Čo získam inštaláciou magnetického filtra MagnaClean?

Inštaláciou magnetického filtra ústredného kúrenia - MagnaClean, získate takmer dokonalú ochranu pre vaše ústredné kúrenie a kotol. Odporúčame MagnaClean Professional 2, nakoľko vysokoúčinne zachytáva okrem magnetických nečistôt aj nemagnetické nečistoty a to na dvoch miestach určených pre rôzne druhy nečistôt. Montážou magnetického filtra MagnaClean získate  najlepšiu možnú ochranu pre vaše ústredné kúrenie. MagnaClean Professional 2 poskytuje zachytenie 99% všetkých nečistôt.  

Like Loading... 0 people like this.

Ktorá vyhláška Upravuje a nariaďuje inštalácie magnetického filtra do vykurovacieho systému, ústredného kúrenia?

Delegované nariadenie Komisie (EÚ) 2019/331 z 19. decembra 2018, ktorým sa ustanovujú prechodné pravidlá harmonizácie bezodplatného prideľovania emisných kvót podľa článku 10a smernice Európskeho parlamentu a Rady 2003/87/ES, platné v celej Únii (Text s významom pre EHP)

Vyhláška č. 422/2012 Z. z.Vyhláška Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovuje postup pri pravidelnej kontrole vykurovacieho systému, rozšírenej kontrole vykurovacieho systému a pri pravidelnej kontrole klimatizačného systému

Čiastka

103/2012

Platnosť od

21.12.2012

Účinnosť od

01.01.2013

Like Loading... 0 people like this.

Prečo sa znižuje účinnosť môjho kotla a po pár rokoch kúri výrazne slabšie?

Kaly oxidu železa sú prvou príčinou porúch a znižovania účinnosti kotlov. Takže použitie riešení, ako je inteligentný filtračný systém MagnaClean Professional 3 Sense, znižuje poruchovosť kotla spôsobenú čiernym kalom. Udržuje účinnosť kotla na maximálnej úrovni a jeho potrebu servisného prečistenia hlási na diaľku vo Vašom smartfóne pomocou aplykácie ADEY ProClub alebo aj pomocou LED indikátora na WiFi module filtra.
Ochranu pred čiernym kalom oxidu železa Vám poskytnú aj ostatné cyklónové magnetické filtre MagnaClean. Ktorý je pre Vás ten najvhodnejší, to záleží od veľkosti Vášho vykurovacieho systému.

Vyberte si n našej širokej ponuky filtrov a chémie optimálnu ochranu pre Váš kotol. Keď potrebujete poradiť, kontaktujte nás a radi Vám pomôžeme.

Like Loading... 1 people like this.

TECHNICKÉ parametre MagnaClean Micro2 a čo nám ponúka?

MagnaClean Micro 2

Výnimočná ochrana vykurovacieho systému a kompaktná inštalácia


• Najmenšia montážna a servisná výška v priemysle
• In-line inštalácia - možná do 2 minút
• Vysoko-výkonný kompaktný filter - ideálne pre stiesnené priestory
• Viac možností inštalácie
• Nízko-profilový vypúšťací ventil - jednoduchšie servisovanie a dávkovanie
• Vylepšené ventily - vyššia spoľahlivosť
• Obojsmerný prietok - nemá určený smer prietoku

• Dve komory pre účinné zachytenie nemagnetických nečistôt
• Možný obojsmerný tok pre maximalizáciu zachytenia a udržania aj nemagnetických nečistôt
• Rýchloupínacie konektory - rýchlejší servis
• Vysoko-účinné tesnenie

TECHNICKÉ PARAMETRE

Kanister a vrchnák
• Materiál: vlákno stužený nylon
• Objem kanistra filtra: 250 ml
• Priemer vstupu: 1" na ventile
• Priemer výstupu: 1" na ventile
• Závit: tlakový závit

• Smer prietoku: obojsmerný prietok – nemá určený smer prietoku
• Tesnenie hlavného veka: EPDM
• Ventil kanistra: EPDM

Magnet
• Puzdro: nerezová oceľ
• Dĺžka: 77 mm
• Priemer: 19 mm

Vypúšťací vzduchový ventil
• Materiál: poniklovaná mosadz

• Skrutka: poniklovaná mosadz
• Závit ventilu: M6
• Tesnenie: EPDM

Vypúšťací otvor - zátka
• Materiál vypúšťacej zátky: poniklovaná mosadz
• Závit vypúšťacej zátky: M8
• Tesnenie: EPDM

Trojité tesnenie ventilov
• Materiál telesa: poniklovaná mosadz
• Tesniaci materiál: dlhá životnosť PTFE guľové tesnenie
• Materiál kruhového tesnenia: EPDM tesnenia 70 x 3
• Priemer závitu: 22 mm (na potrubie)

Like Loading... 0 people like this.

TECHNICKÉ parametre MagnaClean Professional 2XP a čo nám ponúka?

MagnaClean Professional2XP – 1" Kód: MCXP-Z1

Extrémna účinnosť v magnetickej aj nemagnetickej filtrácii vykurovacieho systému účinkuje už za pár sekúnd.

Filter MagnaClean® Professional2XP vyvinula popredná spoločnosť s viacerými oceneniami, ktorá je priekopníkom v oblasti magnetickej filtrácie. Filtre spoločnosti ADEY už chránia dva milióny vykurovacích systémov v celej Veľkej Británii. MagnaCleanProfessional2XP ponúka výnimočnú ochranu domácich vykurovacích systémov pred škodlivými účinkami čierneho kalu oxidu železa a nemagnetických nečistôt. Jedinečné, plnoprietokové 28 mm ventily a zvýšená kapacita filtra z neho robia jednotku vo svojej triede, ktorá profesionálnym montérom ponúka špecifický filter pre väčšie systémy ústredného kúrenia. MagnaClean Professional2XP nepomáha len znižovať náklady na energiu a predlžovať prevádzkovú životnosť systému, ale redukuje aj náklady na údržbu a znižuje emisie uhlíka.

Výhody pri montáži MagnaClean Professional2XP

• Extrémne účinný filter
• určený pre väčšie vykurovacie systémy
• jedinečné plno-prietokové 28 mm ventily
• väčšia kapacita filtra
• pripojenie ventilu bez nutnosti použitia náradia na prevenciu opačných závitov
• všestranné možnosti montáže – vertikálne aj horizontálne potrubie 28mm - v rôznych smeroch nezávisle
• spoľahlivá montáž s vysoko-spoľahlivými tesneniami
• lineárne vstupné a výstupné otvory – prispôsobivý:  možnosť obojsmerného prietoku, teda aj spiatočný chod (bez obmedzenia)
• lepšie tesnenie ventilov a veľkosť kalibra – väčší prietok a spoľahlivosť
• dve komory na zachytenie nemagnetických nečistôt – lepšie zachytávanie nemagnetických častíc
• tenké steny puzdra – vyššia intenzita magnetického pola a lepšie vlastnosti
• nízko-profilový odtokový ventil – jednoduchší servis a dávkovanie
• súčasťou je odvzdušňovací ventil

MagnaClean Professional2XP je osvedčený vysoko-účinný plnoprietokový magnetický a nemagnetický filter. Je určený na ochranu domácich vykurovacích systémov a odstraňuje prakticky 100 % vylúčeného čierneho kalu oxidu železa.

Výhody pre majiteľov budov a pre domácnosti používajúce MagnaClean Professional2XP:

• Okamžitá a nepretržitá ochrana systému
• nižšie náklady na vykurovanie – až o 6 % ročne
• pomáha znižovať náklady na údržbu – až o 33 %
• pomáha predĺžiť životnosť systému
• bez neustálych nákladov na údržbu
• pomáha znižovať emisie uhlíka

Testy preukázali, že už minimálne hromadenie kalu oxidu železa výrazne znižuje účinnosť kotla. MagnaClean poskytuje nepretržitú ochranu a zachováva vysokú prevádzkovú účinnosť vykurovacieho systému. Výsledkom je úspora financií a vyššia spoľahlivosť celého systému.

Na MagnaClean sa vzťahuje dvojročná záruka.

EXTRÉMNA účinnosť pre väčšie vykurovacie systémy

• Navrhnuté pre väčšie vykurovacie systémy
• Všestranné možnosti inštalácie
• Väčšia kapacita filtra
• Nízko-profilový vypúšťací ventil - jednoduchšie servisovanie a dávkovanie
• Vylepšené ventily - vyššia spoľahlivosť
• Dve komory pre účinné zachytenie nemagnetických nečistôt
• Vylepšený dizajn púzdra magnetu pre maximalizáciu zachytenia nemagnetických nečistôt
• Rýchloupínacie konektory - rýchlejší servis
• Vysoko-účinné tesnenia
• Odvzdušňovací ventil

 

 TECHNICKÉ PARAMETRE

Kanister a vrchnák

• Materiál: vlákno stužený nylon
• Objem kanistra filtra: 0,84 l
• Priemer vstupu: 28 mm na ventile
• Priemer výstupu: 28 mm na ventile
• Závit: tlakový závit

• Smer prietoku: obojsmerný prietok – nemá určený smer prietoku
• Tesnenie hlavného veka: EPDM
• Ventil kanistra: EPDM

Magnet
• Puzdro: nerezová oceľ
• Dĺžka: 225 mm
• Priemer: 19 mm

Vypúšťací vzduchový ventil
• Materiál: poniklovaná mosadz
• Skrutka: poniklovaná mosadz
• Závit ventilu: M6
• Tesnenie: EPDM

Vypúšťací otvor - zátka
• Materiál vypúšťacej zátky: poniklovaná mosadz
• Závit vypúšťacej zátky: M8
• Tesnenie: EPDM

Trojité tesnenie ventilov
• Materiál telesa: poniklovaná mosadz
• Tesniaci materiál: dlhá životnosť PTFE guľové tesnenie
• Materiál kruhového tesnenia: EPDM tesnenia 70 x 3
• Priemer závitu: 28 mm (na potrubie)

Like Loading... 0 people like this.

TECHNICKÉ parametre MagnaClean Professional 2 a čo nám ponúka?

 • Kompletná magnetická a nemagnetická ochrana vykurovacieho systému účinkuje už za pár sekúnd.

Filter MagnaClean® Professional2 vyvinula popredná spoločnosť s viacerými oceneniami, ktorá je priekopníkom v oblasti magnetickej filtrácie. Filtre spoločnosti ADEY už chránia dva milióny vykurovacích systémov v celej Veľkej Británii. MagnaClean Professional2 umožňuje rýchlu montáž v rade a vynikajúcu nepretržitú ochranu pred škodlivými účinkami čierneho kalu oxidu železa a nemagnetických nečistôt pri domácich vykurovacích systémoch.

Výhody pri montáži MagnaClean Professional2
• Lineárna montáž – trvá len dve minúty
• kompaktný systém vhodný aj do náročne malého montážneho priestoru
• nízkoprofilový odtokový ventil – jednoduchší servis a dávkovanie
• spoľahlivé ventily
• lineárne vstupné a výstupné otvory – prispôsobivý:  možnosť obojsmerného prietoku, teda aj spiatočný chod (bez obmedzenia)
• dve komory pre dvojité zachytávanie nemagnetických častíc – maximalizácia zachytávania nemagnetických nečistôt
• rýchloupínacie konektory na rýchlejšie servisné zásahy
• vysokoúčinné tesnenia
• všestranné možnosti montáže s úchytom na medené potrubie 22mm - v rôznych smeroch nezávisle
• súčasťou je odvzdušňovací ventil

MagnaClean Professional2 je osvedčený, vysokoúčinný, plnoprietokový magnetický a nemagnetický filter. Je určený na ochranu domácich vykurovacích systémov a odstraňuje prakticky 100 % vylúčeného čierneho kalu oxidu železa. Rýchly lineárny zatláčací filter nielenže predlžuje prevádzkovú životnosť vykurovacieho systému, ale znižuje aj náklady na údržbu a energiu a uhlíkové emisie.

Výhody pre majiteľov budov a pre domácnosti používajúce MagnaClean Professional2
• Okamžitá a nepretržitá ochrana systému
• nižšie náklady na vykurovanie – až o 6 % ročne
• nižšie emisie uhlíka
• nižšie náklady na údržbu
• dlhšia životnosť systému
• bez neustálych nákladov na údržbu

Testy preukázali, že už minimálne hromadenie kalu oxidu železa výrazne znižuje účinnosť kotla. MagnaClean poskytuje nepretržitú ochranu a zachováva vysokú prevádzkovú účinnosť vykurovacieho systému. Výsledkom je úspora financií a vyššia spoľahlivosť celého systému.

Na MagnaClean sa vzťahuje dvojročná záruka.

Filter, ktorý je jednotkou v magnetickej filtrácii - je VYLEPŠENÝ

 

• In-line inštalácia – do dvoch minút
• Kompaktná inštalácia v stiesnených priestoroch
• Viac možností inštalácie
• Nízko-profilový vypúšťací ventil - jednoduchšie servisovanie a dávkovanie
• Vylepšené ventily - vyššia spoľahlivosť

• Obojsmerný prietok - nemá určený smer prietoku

• Dve komory pre účinné zachytenie nemagnetických nečistôt
• Vylepšený dizajn púzdra magnetu pre maximalizáciu zachytenia nemagnetických nečistôt
• Rýchloupínacie konektory - rýchlejší servis
• Vysoko-účinné tesnenia

• Odvzdušňovací ventil

 

TECHNICKÉ PARAMETRE

Kanister a vrchnák
• Materiál: vlákno stužený nylon
• Objem kanistra filtra: 0,55 l
• Priemer vstupu: 22 mm na ventile
• Priemer výstupu: 22 mm na ventile
• Závit: tlakový závit

• Smer prietoku: obojsmerný prietok – nemá určený smer prietoku
• Tesnenie hlavného veka: EPDM
• Ventil kanistra: EPDM

Magnet
• Puzdro: nerezová oceľ
• Dĺžka: 150 mm
• Priemer: 19 mm

Vypúšťací vzduchový ventil
• Materiál: poniklovaná mosadz
• Skrutka: poniklovaná mosadz
• Závit ventilu: M6
• Tesnenie: EPDM

Vypúšťací otvor - zátka
• Materiál vypúšťacej zátky: poniklovaná mosadz
• Závit vypúšťacej zátky: M8
• Tesnenie: EPDM

Trojité tesnenie ventilov
• Materiál telesa: poniklovaná mosadz
• Tesniaci materiál: dlhá životnosť PTFE guľové tesnenie
• Materiál kruhového tesnenia: EPDM tesnenia 70 x 3
• Priemer závitu: 22 mm (na potrubie)

 

 

 

Like Loading... 1 people like this.

TECHNICKÉ parametre MagnaClean DualXP a čo nám ponúka? EN

Dual-magnetic chambers for double the performance

 •   • Designed for light commercial heating systems
 •   • Unique 1½" BSP telescopic connectors
 •   • Versatile installation options
 •   • Two low profile drain valves for easy servicing and dosing
 •   • Reliable installation with high performance seals
 •   • Bi-directional flow
 •   • Ultra thin sheath enhances magnetic particle capture

• Available with reducing bushes to connect to 1¼" pipework

 

Technical specification

Canister and Lid

 •           Material: Glass reinforced nylon
 •           Volume: 2.43 litres (when telescopic connectors are retracted)
 •           Thread: Pressure thread
 •           Flow configuration: Bi-directional – any port can be inlet
 •           Main lid seal: EPDM

Magnets x 2

 •           Housing: Stainless steel
 •           Length: 225mm
 •           Diameter: 19mm

Bleed Valves x 2

 •           Body material: Nickel plated brass
 •           Screw: Nickel plated brass
 •           Thread interface: M6
 •           Seals: EPDM

Drain ports x 2

 •           Drain plug material: Nickel plated brass
 •           Drain plug thread: M8
 •           Seals: EPDM

Telescopic connectors x 2

 •           Inlet: 1½" Nominal bore
 •           Outlet: 1½" Nominal bore
 •           Body material: Nickel plated brass
 •           O ring material: EPDM

 

 Installation

MagnaClean DualXP® has been developed by the industry leading and multi-award winning company that pioneered magnetic filtration. ADEY’s filters are already protecting more than three million heating systems throughout the UK.

MagnaClean DualXP delivers double the magnetic and non-magnetic capture zone capability. It can be installed anywhere on the main circuit. However, to achieve the best level of protection for the boiler, it is recommended to install the filter after the last radiator on the system and before the boiler. It is also recommended to have valves on either side of the filter. Isolation valves and fittings for copper pipework not included.

The following instructions are designed to support engineers in the safe and effective installation and servicing of MagnaClean® DualXP and should be followed at all times.

Like Loading... 0 people like this.

TECHNICKÉ parametre MagnaClean COMMERCIAL a čo nám ponúka?

Technológia magnetickej filtrácie pre všetky náročné aplikácie

• Zaručená ochrana ústredného kúrenia od čierneho kalu oxidu železa
• Jednoduchá, bezproblémová inštalácia a servis
• Efektívne obnovenie systému ústredného kúrenia na špičkový výkon
• Predĺžená prevádzková životnosť systému
• Žiadne priebežné prevádzkové náklady
• Zachytáva veľké nečistoty, ako aj mikro-častice kalu, ktoré sa ináč hromadia v kotli
• Nízke náklady na údržbu
• Zvyšovanie energetickej účinnosti
• In-line montáž a priezor umožňujúci jednoduchú kontrolu zachytených nečistôt
• Kvalita odliatku plášťa overená röntgenovou analýzou
• Technické údaje a konštrukcia spĺňa smernice o tlakových zariadeniach PED 97/23/EC
• EPDM tesnenia celoplošného prírubu pre masívnu izoláciu pri vysokých teplotách
• Vypúšťacia zátka s BSPT závitmi zabezpečuje potrebnú tesnosť a ľahkú údržbu

TECHNICKÁ ŠPECIFIKÁCIA:
Plášť
            Materiál: nerezová oceľ 304L
            Tvar: jednotný vstup/výstup, 1¼" vypúšťacia zátka BSPT
            Tesnenie veka: EPDM

Výplach
            1 ¼" BSPT s vypúšťacím otvorom

Tesnenie
            Materiál: EPDM
            Veľkosť: PN16

Vstup / výstup

           Ľubovoľný, obojsmerný

 Možnosti veľkostí:

            2", 3'', 4", 6", 8"

Príruby: PN16
            2'' 18 mm, 4 otvory pre skrutky
            3'' 15 mm, 8 otvorov pre skrutky
            4'' 15 mm, 8 otvorov pre skrutky
            6'' 18 mm, 8 otvorov pre skrutky

           8"

Magnety
            Materiál: Vysoký výkon, "vzácnych zemín" vysoká intenzita jadra
            Puzdro: nerezová oceľ 304L
            Dĺžky: 179 mm, 206 mm, 229 mm, 259 mm
            Priemer: 25 mm

Priezor
            Zváraný materiál: DIN1.4404 nerezová oceľ
            Prsteň matice: DIN1.4301 / DIN1.4307 nerezová oceľ
            Sklo: prímesy sóda a vápnik tvrdený podľa BS3463
            Vedľajší produkt tesnenie: EPDM
            Vonkajšie tesnenie: bez-azbestové vlákna (Klingersil C4400)

Produkt MagnaClean je vyrábaný podľa EN 13445:2009


Záručný servis
MagnaClean roky zabezpečuje účinnú ochranu, udržiava vysokú účinnosť, zvyšuje spoľahlivosť vykurovacieho systému, taktiež zaručuje finančnú úsporu za nízko-nákladovú údržbu a prevádzkovanie vykurovacieho systému.
Na produkt sa vzťahuje dvojročná záruka.

 

 

Like Loading... 0 people like this.

ZÁRUKA 10 ROKOV? Na ktoré filtre MagnaClean ponúkame predĺženú záruku a ako ju získať?


PREDĹŽENIE ZÁRUKY FILTROV NA 10 ROKOV

Novinkou je očakávaný krok vpred spoločnosti "ADEY Innovation LLP", ktorým opäť potvrdila svoje prvenstvo a stabilné usadenie na trhu. 
Spoločnosť Adey predĺžila záruku na 10 rokov, na svoje magnetické filtre:

MagnaClean Atom

MagnaClean Micro, (čierny aj biely)

MagnaClean Micro 2

MagnaClean Professional 22mm (čierny aj biely), 

MagnaClean Professional 2

MagnaClean TwinTech

MagnaClean Professional 2XP

MagnaClean DualXP

MagnaClean Pro1 22mm, Pro1 28mm


Viac o výrobkoch MagnaClean s 10 ročnou zárukou na eShop www.PETROSS.sk .

Pre získanie tejto záruky je potrebné filter s jeho jedinečným kódom zaregistrovať na stránke: REGISTRÁCIA PREDLŽENEJ ZÁRUKY

Alebo vložte do vášho prehliadača: https://www.adey.com/support/register-warranty

Like Loading... 2 people like this.